Producenci
Produkt dnia

Inhalatory membranowe, ciśnieniowe, ultradźwiękowe

Nebulizatory są dobrze znane alergikom, astmatykom oraz osobom, które walczą z zapaleniem górnych dróg oddechowych. Oferujemy najnowszą generację inhalatorów – membranowych, ciśnieniowych i ultradźwiękowych renomowanych firm, jak Philips, Microlife czy Citizen.

 

Inhalatory dla dzieci i dorosłych

Wybór odpowiedniego urządzenia powinien być uzależniony przede wszystkim od wieku pacjenta. O ile dla osób dorosłych każdy rodzaj nebulizatora będzie dobry, w przypadku starszych dzieci lepiej zdecydować się na technologię ultradźwiękową albo membranową. Obydwa rozwiązania są bardzo ciche i efektywne. To bardzo ważne, ponieważ młodzież szybko niecierpliwi się i zniechęca, a osoby starsze preferują rozwiązania generujące małą ilość decybeli.

Z kolei u bardzo małych dzieci, które nie panują jeszcze do końca nad swoimi odruchami, zabieg nebulizacji powinno przeprowadzać się inhalatorem ciśnieniowym. Pozwala on na sprawną aplikację pomimo braku współpracy ze strony malucha.

Drugim kryterium decydującym o wyborze jest postać leku. Część związków pod wpływem ultradźwięków traci swoje właściwości. Dotyczy to zwłaszcza sterydów i antybiotyków. Dlatego w tym przypadku, lepiej zdecydować się na technologię ciśnieniową albo membranową.

Inhalatory i nebulizatory

Inhalator jest urządzeniem, które służy do podawania leków w formie aerozolu. Z inhalatorów korzystają pacjenci w terapii chorób oskrzeli i płuc, czy różnych schorzeń układu oddechowego, w tym astmy. Natomiast nebulizator to część inhalatora, do której wprowadza się lek. To w nim dochodzi do rozpylenia cząstek o pożądanej wielkości. Nebulizator tworzy mgiełkę mikroskopijnych kropelek, dzięki czemu lek może dotrzeć jak najdalej, w nebulizatorze aerozol wytwarzany jest stale, co ułatwia podaż leku. Wiele inhalatorów ma nebulizatory, ale nie wszystkie.

Rodzaje inhalatorów:

  • inhalator ultradźwiękowy – aerozol generowany ultradźwiękami wytwarza cząsteczki poniżej 5 µm. Są ciche, jednak ze względu na podwyższoną temperaturę działania nie nadają się do podawania np. antybiotyków i glikokortykosteroidów.
  • inhalator pneumatyczy - można nimi podawać każdy rodzaj leków, cena zazwyczaj jest niska, ale są też dość głośne, co sprawia, że nie zawsze jest to najlepszy inhalator dla dzieci; chyba że dziecko nie ma problemu z głośną pracą urządzenia lub model jest dobrze wyciszony.
  • inhalator membranowy (inna nazwa: inhalator mesh)– wydajne, kompaktowe i ciche, są to zaawansowane i bardzo dobre urządzenia, które działają na zasadzie wzbudzania w wibrację membrany, która wytwarza aerozol. Można je używać z każdym rodzajem leków, są droższe jednak bardziej trwałe, dlatego polecane są przede wszystkim dla osób cierpiących na przewlekłe schorzenia.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl