Jak wybrać poduszkę ortopedyczną?

Jak wybrać poduszkę ortopedyczną?
  • Cena w/w poduszki ortopedycznej ATHENAX to 112 zł brutto (plus ewentualne koszty przesyłki).
  • Produkcja francuska.
  • Zakupu można dokonać bezpośrednio w gabinecie jak i przez internet. W tym celu proszę o mail z danymi do wysyłki.

 

Umieszczam także kilka porad co do wyboru innych poduszek:)

Poduszka physio z efektem kształtu pamięci, anatomiczny i fizjologiczny kształt poduszki PHYSIO pozwala odciążyć mięśnie kręgosłupa szyjnego podczas snu. Poduszka wykonana jest z pianki poliuretanowej nisko sprężystej „termo-aktywnej”, czyli z pianki „leniwej”. Aby zapewnić państwu jeszcze lepszy komfort snu pianka ma właściwości termo-aktywne, dzięki którym reaguje na ciepłotę ciała i powietrza. W praktyce pozwala to na jeszcze lepsze dostosowanie się powierzchni poduszki pod głową i odcinkiem szyjnym kręgosłupa.

Poduszka pod wpływem ciepła staje się miększa, a tam gdzie temperatura jest chłodniejsza tam poduszka jest mniej podatna na formowanie. Pianka zaprojektowana i wykonana została przez Francuskich specjalistów a pokrowiec uszyty w Polsce! Poduszka wyposażona jest w pokrowiec welurowy. Wyrób Francuskiej firmy ma pięcioletnią gwarancję (zalecaną przez Polskie Stowarzyszenie Medyczne) na efekt pamięci kształtu.

Wymiary: 45x30x11 Materiał: pianka poliuretanowa nisko sprężysta „termo-aktywna” Pokrowiec: poszewka z weluru zapinana na zamek Gęstość pianki: 50kg/m3
Poduszki ortopedyczne model Physio memory wykonane są z najwyższej jakości pianki visco-elastycznej, która pochodzi od dostawcy krajowego. Gęstość użytej pianki, wg normy PN-EN ISO 845 to 50 kg/m3, natomiast jej twardość 40% to 75N wg normy PN-ISO 2439.

Podstawową cechą pianki visco-elastycznej jest jej termo-czułość, tzn. zmiana twardości w zależności od temperatury to dzięki temu właśnie tak doskonale dostosowuje się do ciała i daje tak wyjątkowy komfort i podparcie. W miejscu, gdzie ciało naciska silniej, temperatura jest przekazywana do pianki, mięknie ona ustępując pod naciskiem, natomiast tam, gdzie nacisk jest mniejszy, siłą rzeczy także mniej ciepła ciała jest przekazywane do pianki, wiec pozostaje ona twardsza.

Prawdziwa pianka visco-elastyczna twardnieje wraz ze spadkiem przyłożonej temperatury, tudzież temperatury otoczenia – daje się to zauważyć już przy temperaturach poniżej 18°C, natomiast im niższa ta temperatura tym pianka twardsza – w temperaturze zbliżonej do 0°C staje się naprawdę twarda.

Test temperaturowy jest najlepszym sprawdzianem autentyczności pianki visco-elastycznej, oraz jej „czystości” proszę porównać z wątpliwego pochodzenia wyrobami niskiej jakości lub tez produktami „zanieczyszczonymi”, jednym z popularnych sposobów obniżenia jej kosztu to dodanie w procesie produkcji do pianki mieszanek skrobiowych (np. mączki kartoflanej) jako wypełniacza.

Jeżeli inne poduszki, jakie klient nabywa nie twardnieją w niskiej temperaturze oznacza to, że nie są to poduszki z prawdziwej pianki visco-elastycznej. Dla porównania, odsyłam do właściwości poduszek produkowanych przez TEMPUR, co do których wysokiej jakości nikt chyba nie ma zastrzeżeń [do poczytania na stronie www tempura.

Oczywiście, dostępne na rynku poduszki produkowane są z pianek o różnej gęstości ; ogólnie przyjmuje się że niska gęstość pianki to od 35 do 45kg/m3, średnia gęstość to od 45 do 60kg/m3, natomiast gęstość wysoka, a zarazem najwyższa jakość to pianka powyżej 60kg/m3.

Porównując parametry poduszek należy poprosić sprzedawcę o podanie jej parametrów oraz norm, wg jakich parametry określono, ponieważ wielu sprzedawców, importując produkty niewiadomego pochodzenia, podaje parametry znacznie zawyżone nie mające żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistości.

Nasz przedstawiciel prawidłowo poinformował o gęstości pianki naszych poduszek, ponieważ gęstość ta mieści się w ogólnie przyjętej klasyfikacji w zakresie gęstości średniej. Natomiast gęstości nie należy mylić z twardością, ponieważ są to dwa różne parametry ; gęstość pianki nie zmienia się w funkcji temperatury, natomiast twardość tak; parametry podawane przez producentów dotyczą temperatury pokojowej, a więc powyżej 20°C.

Najprościej mówiąc, im wyższa gęstość pianki tym większa będzie jej trwałość, odporność na trwałe odkształcenia, natomiast twardość pianki określa nacisk (siłę) wymagany do ugięcia jej powierzchni o 40%. Im wyższa twardość, tym pianka mniej będzie się uginała zakładając to samo obciążenie w stałej temperaturze. A więc im cięższy pacjent, tym większa twardość, ale to ma znaczenie raczej przy materacach, bo przy poduszce raczej marne odzwierciedlenie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl