Ortezy i stabilizatory

Wśród osób uprawiających czynnie sport, kontuzje natury ortopedycznej są całkowicie normalne i mogą zdarzyć się każdemu.

Obecnie, coraz częściej odchodzi się od tradycyjnych szyn gipsowych na rzecz ortez i stabilizatorów. Zdaniem lekarzy i fizjoterapeutów to znacznie bardziej efektywna metoda leczenia i rehabilitacji, która przyspiesza powrót do zdrowia, zapewnia lepszą wentylację oraz nie powoduje ryzyka powstania zakrzepów.

Ortezy najczęściej wykorzystuje się w przypadku złamań, zwichnięć i skręceń, kiedy kluczowe jest zablokowanie albo ograniczenie ruchu w stawie. Stabilizator stosuje się do zagwarantowania prawidłowej – i bezpiecznej przy danym urazie – trajektorii ruchu kończyny. To bardzo ważne, kiedy pojawiają się problemy ze stawami lub więzadłami.

W naszym sklepie można znaleźć zarówno stabilizatory różnych części ciała – łokci, nadgarstków oraz kolan, jak i korektory postawy oraz stabilizatory krzyżowo-lędźwiowe. Te ostatnie akcesoria wspierają wyrobienie odpowiednich nawyków ruchowych.

 

Ortezy, stabilizatory i pasy

 Kamizelka stawu barkowego Kamizelka stawu barkowego
Producent: ARmedical
Cena: 157,00 zł
szt.
zobacz więcej
 Kołnierz ortopedyczny miękki Kołnierz ortopedyczny miękki
Producent: ARmedical
Cena: 27,00 zł
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl