Sklep medyczno-rehabilitacyjny Bumed oferuje szeroki wybór najwyższej klasy wózków inwalidzkich, również wózków z refundacją NFZ. Znajdą u nas Państwo zarówno najprostsze modele, takie jak składany wózek inwalidzki w atrakcyjnej cenie 600 zł, jak i prawdziwy Mercedes wśród wózków, czyli elektryczny wózek inwalidzki z możliwością pionizacji.

dofinansowanie do wózków inwalidzkich

Wózki inwalidzkie z refundacją NFZ

Domowy wózek inwalidzki XXL

Domowy wózek inwalidzki XXL

Producent: Vermeiren
Cena: 2 030,00 zł
szt.
zobacz więcej
EIO

EIO

Producent: Meyra
Cena: 5 500,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość
Elektryczny skuter inwalidzki e-voolt I

Elektryczny skuter inwalidzki e-voolt I

Producent: E-voolt
Cena: 6 099,00 zł
szt.
zobacz więcej
Elektryczny wózek inwalidzki premium

Elektryczny wózek inwalidzki premium

Producent: Vermeiren
Cena: 11 664,00 zł
szt.
zobacz więcej
Freedom A06L rozmiar M

Freedom A06L rozmiar M

Producent: E-voolt
Cena: 11 500,00 zł
szt.
zobacz więcej
Freedom A07 rozmiar S

Freedom A07 rozmiar S

Producent: E-voolt
Cena: 11 500,00 zł
szt.
zobacz więcej
Funkcjonalny wózek inwalidzki

Funkcjonalny wózek inwalidzki

Producent: Vermeiren
Cena: 5 989,00 zł
szt.
zobacz więcej

W naszej ofercie znajdą Państwo różne rodzaje: wózki inwalidzkie manualne, specjalne, dla dzieci, elektryczne oraz skutery. Przygotowaliśmy naszą ofertę tak, aby spełnić oczekiwania wszystkich osób wymagających korzystania z wózka: dzieci, dorosłych, seniorów, osób niepełnosprawnych i pacjentów wymagających całodobowej opieki. Sprzęt oferowany przez Bumed sprawdzi się zarówno w szpitalach, domach opieki, jak i w użytku domowym przez klientów indywidualnych.

Jaki wózek inwalidzki dla osoby starszej?

Wózek inwalidzki należy wybrać z myślą o szczególnych potrzebach osób, które mają korzystać z danego urządzenia. Innego wózka będzie potrzebowała osoba z uszkodzeniem rdzenia kręgowego, która jest w stanie samodzielnie sterować wózkiem, a innego dziecko z czterokończynowym porażeniem mózgowym czy innymi porażeniami. Osobom młodym i aktywnym potrzebne są wózki, które pozwalają na dużą mobilność i mogą być wykorzystywane do użytku zewnętrznego.

W tym przypadku szczególnie ważna jest stabilna konstrukcja wózka, rama wykonana z materiałów odpornych na działanie czynników atmosferycznych i sprawne hamulce, które zapewnią bezpieczeństwo użytkownika, który chce poruszać się wózkiem po mieście. Z kolei seniorom i osobom mniej aktywnym potrzebne są wózki inwalidzkie, które po prostu pomogą im w codziennym funkcjonowaniu.

W sytuacji osób niepełnosprawnych, które nie są w stanie samodzielnie kierować wózkiem, ważny jest też komfort osoby prowadzącej. Dlatego istotne jest, aby sterowanie wózkiem było wygodne także dla opiekuna osób niepełnosprawnych.

Wielkość i lekkość wózka

Przy wyborze wózka inwalidzkiego duże znaczenie ma także jego wielkość. Nie bez przyczyny producenci wózków oferują sprzęt przeznaczony osobno dla dzieci oraz osobno dla dorosłych. Istotny jest także rodzaj schorzenia i stopień niepełnosprawności. Przy wyborze wielkości wózka trzeba zadbać o odpowiedni luz siedziska. Należy tu uwzględnić fakt, że zimą pacjent będzie ubrany w dodatkowe warstwy odzieży, przez co będzie zajmował w wózku więcej miejsca. Kupując wózek inwalidzki, trzeba uwzględnić potrzeby użytkownika (do swobodnego korzystania ze sprzętu niezbędne są odpowiedniej wielkości siedzisko i oparcie, a przy niektórych schorzeniach - podparcie pod głowę).

Istotne są również tak pragmatyczne aspekty, jak wielkość lokum, w którym przebywa osoba niepełnosprawna. Duży wózek w niewielkim pomieszczeniu mieszkalnym będzie dodatkowo utrudniał mu swobodne przemieszczanie się. Inną kwestią, która jest równie istotna dla niepełnosprawnych i ich bliskich, jest ciężar własny wózka. Tym, co odczuwalnie zmniejsza jego masę, jest rama wykonana z aluminium. Lekki wózek oznacza większą mobilność - pozwala on na łatwiejsze manewrowanie sprzętem na wzniesieniach, podjazdach i krawężnikach. Dla wielu użytkowników duże znaczenie przy wyborze wózka odgrywa fakt, czy wózek jest składany i posiada zdejmowane elementy (koła, podnóżki). Innymi słowy, czy swobodnie można schować wózek do bagażnika samochodu.

Jakie są rodzaje wózków?

Wózki inwalidzkie rozróżnia się przede wszystkim ze względu na sposób wprawiania ich w ruch. Przy zakupie wózka należy zastanowić się nad następującymi kwestiami: czy jest to wózek, który użytkownik napędza siłą własnych ramion? Jak duże możliwości adaptacyjne ma mieć dany wózek? Czy potrzebne są dodatkowe udogodnienia dla pacjenta, w tym np. koła tylne zabezpieczające wózek przed wywróceniem? Czy wózek dla osoby niepełnosprawnej wyposażony jest w regulowane podłokietniki, poduszkę i inne elementy zwiększające komfort pacjenta?

W naszej ofercie znajdą Państwo wózki inwalidzkie manualne, elektryczne (także skutery), wózki specjalne i wózki dla dzieci. Wszystkie produkty cechuje najwyższa jakość wykonana (wózki wykonane są głównie z lekkiego aluminium) i nowoczesny design. Wózki wykonane są standardowo w kolorze czarnym, ale w niektórych modelach pojawiają się elementy granatowe, czerwone lub zielone.

Ile kosztuje wózek inwalidzki

Wózki manualne to najtańsze wózki dostępne na rynku. Można je kupić już od kilkuset złotych – przykładem może być dostępny u nas składany wózek firmy Vermeiren w cenie 600 zł. Jest to najlżejszy wózek stalowy dostępny na rynku (jego waga to jedynie 16 kg). Wózki manualne przeznaczone są dla osób, które mają sprawne ręce i są w stanie samodzielnie kierować wózkiem. Praca mięśni ramion jest ważnym elementem rehabilitacji, a także ma znaczenie dla lepszego wyglądu całej sylwetki i większej sprawności pacjenta. Z tego powodu w przypadku pacjentów, którzy są w stanie samodzielnie kierować wózkiem, zalecane są modele manualne. Poza prostymi, kompaktowymi modelami dla osób korzystających z wózka głównie w pozycji siedzącej, w naszej ofercie znajdują się też wózki z aluminiowej ramy z odchylanym oparciem i stabilizacją głowy w postaci zagłówków umożliwiające pacjentowi przyjęcie pozycji leżącej.

Wózki inwalidzkie aktywne - jak dobrać?

Do wózków manualnych zaliczane są też wózki aktywne. Jest to wózek przeznaczony dla osób, które mimo niepełnosprawności chcą żyć aktywnie, w tym np. uprawiać sport. W tym przypadku bardzo ważna jest regulacja siedziska, ponieważ duży kąt siedziska zapewnia stabilność, a tym samym bezpieczeństwo użytkownika. Mając na uwadze potrzeby aktywnych osób, proponujemy wózek z regulacją kąta siedziska, który pozwoli naszym klientom na aktywne funkcjonowanie w społeczeństwie.

Dzięki osi, w którą wyposażone są koła tylne aktywnego wózka, możliwy jest system zmiany środka ciężkości i regulacja kątów nachylenia. Ten model jest ponadto wyposażony w oparcie ułatwiające wentylację, co zapewnia dodatkowy komfort użytkownika, chroniąc plecy przed poceniem się. Z myślą o najbardziej wymagających klientach, którzy na co dzień chcą żyć aktywnie mimo niepełnosprawności, proponujemy też wózek Trigo T wyposażony w demontowane podnóżki, zdejmowane koła i szeroki zakres regulacji, dzięki czemu wózek dla osób starszych można dopasować do indywidualnych potrzeb danej osoby – np. przez optymalną wysokość siedziska.

Oferowane przez nas wózki manualne spełniają wszystkie parametry ergonomiczne - regulowane siedzisko, regulowane podnóżki i podłokietniki, a do tego wygodna tapicerka wykonana z nylonu wsuwana w profil aluminiowy zapewnią najwyższy komfort osobom korzystającym z wózków inwalidzkich dostępnych w naszej ofercie.

Wózki inwalidzkie elektryczne

Wózki elektryczne to pierwsza liga wózków inwalidzkich. Choć są to sprzęty znacznie droższe i o znacznie większej masie, to właśnie one są zwykle dla niepełnosprawnych tym, co znacząco poprawia jakość ich życia. Wózki elektryczne z wyższej półki, jak te z funkcją pionizacji, oznaczają umożliwienie pacjentowi korzystanie z wózka w pozycji siedzącej, leżącej i stojącej, a to wszystko ze stabilizacją głowy i komfortowym podparciem dla pleców.

Wśród funkcji wózków elektrycznych wymienia się pełną regulację (podłokietników, siedziska, oparcia), przeciwwywrotne kółka czy koła przednie o średnicy 350 x 70 umożliwiające korzystanie z wózka w terenie. W oferowanych przez nas modelach tapicerka wykonana jest z takich materiałów jak Cordura czy Dratex. Materiały te zapewniają pełną przepuszczalność powietrza, co jest szczególnie istotne w przypadku pleców pacjenta, które całe czas wystawione są na kontakt z oparciem.

Jak kupić wózek inwalidzki z refundacją?

Bumed to sklep medyczny online, w którym mogą Państwo zrealizować zakupy bez konieczności wizyty w sklepie stacjonarnym. Przypominamy, że na każdy wózek inwalidzki można otrzymać dofinansowanie lub refundację NFZ.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl